Hakkımızda

Türkiye ve Dünya’da lider projelerin tercihi olan “İSTİKAMET” markasının temelleri, Hasan Hüseyin Öksüz tarafından 1966 yılında Konya Karatay’da atılmıştır.

1966 yılında Konya’da çıktığı döküm üretimi yolculuğuna, 1994 yılından beri “İstikamet Döküm A.Ş.” çatısı altında “İSTİKAMET” markası ile devam etmektedir.

hakkimizda.jpg

Dünya’da sektörünün kalitesiyle bilinen markası olmayı; ürün ve hizmetlerde süreç odaklı olma, insana ve emeğe değer verme, müşteri memnuniyetini daima ön planda tutma, helal kazançtan ödün vermeme, eşit ve şeffaf yönetme, girişimci ve değişimlere öncü olma temel değerleriyle elde ederek sürdürmektedir.

content2.jpg

Temel değerlerinden taviz vermeksizin üretim faaliyetlerine devam ettiği 7500 m² alan ve 1200 ton/ay kapasiteye sahip Kayabaşı tesislerine ilave olarak, teknolojik gelişmelere ve yeniliklere açık, dünyanın önde gelen döküm firmalarından olma vizyonu çerçevesinde, İleri teknolojik altyapıyla yatırımlarına devam etmektedir.

50.000 m² si kapalı, toplam 100.000 m² alanda 5000 ton/ay kapasiteye sahip Bilecik Bozüyük tesislerini 2017 yılında faaliyete almıştır.

Tesislerindeki Ar-Ge ekibi ile daima yenilikçi, kaliteli ve yüksek performanslı yeni ürünler tasarlayıp üreterek sektörüne lokomotif olmaya devam etmektedir.

Genel olarak Maden, Metalurji, Makine, Tarım, Kimya, Otomotiv ve İnşaat sektörlerine her türlü Pik, Sfero ve Çelik Döküm üretim yapmaktadır. Özellikle İnşaat sektörüne Baca Kapağı, Yağmursuyu Izgarası, Süzgeç, Kelepçe, Bank Oturma Grubu, Kaldırım Engel Elemanı, Ferforje, Kablo Koruyucu gibi ürünler üretmektedir.

2006 yılında Hollanda’yla açtığı ihracat penceresini; uygun fiyatla kaliteli ürünler üreterek 4 kıtada 32 ülkeye kadar genişletmiş olup, portföyüne sürekli yeni ülke ve müşterileri ekleyerek genişletmeye devam etmektedir. 2010 yılında İMMİB (İstanbul Metal ve Maden İhracatçılar Birliği)’nin ilk 10 ihracatçılar listesine girerek ihracattaki başarısını tescillemiş olup, listedeki yerini her yıl korunmanın mutluluğunu taşımaktadır.

Önce Kalite ilkesini, üretimin her aşamasını sürekli kontrol eden laboratuvar sistemi ve ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, ISO 45001:2018, BSI, TSE, TSEK, SASO sertifikaları ile yaşatmaktadır.

Edindiği yarım asırlık bilgi ve tecrübesiyle; ilkelerimizden taviz vermeksizin Türkiye ve Dünyada sektörüne lokomotif olmaya, müşterilerine kaliteli ürün sunmaya ve ülke ekonomisine değer katmaya devam edecektir.

Katalog Talep Et

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Lütfen KVKK ve Gizlilik Sözleşmesini onaylayınız.